Vitor Pereira: En Önemli Takım Biziz

0
278
Vitor Pereira: En Önemli Takım Biziz
Vitor Pereira: En Önemli Takım Biziz

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, Lokomotiv Moskova karşısında turu hak ederek geçtiklerini ve bir sonraki turun en önemli takımının kendileri olduğunu söyledi. 

Lokomotiv Stadı’nda 1-1 berabere kaldıkları maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Pereira, zor bir karşılaşma oynadıklarını ama istediklerini aldıklarını belirtti. Lokomotiv Moskova’nın ilk maçtaki 2-0’lık skoru çevirmek için sahaya çıktığını anlatan Pereira, şöyle konuştu:

”Top bizdeyken güven eksikliği yaşadık”
“Kendi sahamızda 2-0 kazandığımız maçta daha agresiftik. Bugün istediğimizi zaman zaman gösteremedik. Onlar da üzerimize geldi doğal olarak. Lokomotiv Moskova’nın daha atak oynayacağını ve risk alacağını biliyorduk. Devrenin sonuna kadar oyun kontrol altındaydı. O gol turu her iki tarafa da açık hale getirdi. Onlara güven verdi, bizde de soru işaretleri oluştu. İkinci yarıda bu soru işaretlerinin oluşturduğu şüphelerle sahaya çıktık. Top bizdeyken güven eksikliği yaşadık. Biraz daha üzerimize geldiler. Bir gol atarsak turu tamamen bitireceğimizi biliyorduk. Bu şekilde oyuna devam ettik. Turu geçmeyi hak ettiğimizi düşünüyorum.”

”En önemli takım biziz”
Vitor Pereira, bir Rus gazetecinin “Sonraki turda Manchester United ile karşılaşmak ister misiniz?” sorusuna “Bir sonraki turun en önemli ismi biziz. Kendi işimizi yapacağımızı düşünüyorum. Rakibimiz belli olduğunda durumlara bakarız” cevabını verdi.

“Değişiklik için 90. dakikayı beklemem”
Maçın uzatmaya gitme ihtimaline karşı değişiklik haklarını 80. dakikada tamamladığı hatırlatılan Pereira, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Oyuncu değişikliği yapıyorsam bir sebebi var. Ya dengeyi kaybetmişizdir ya da memnun değilizdir. Bu amaçla değişiklik yapıyoruz. Bu turu 90 dakikada bitirebileceğimizi düşündüm. Oyuncu değişikliği için 90. dakikayı beklemem. Futbolu bu şekilde görmüyorum.”

Sonradan oyuna aldığı Michal Kadlec’i ön liberoda oynatmasıyla ilgili soru üzerine Pereira, “Kadlec’in durumu ihtiyaçtan doğdu. Meireles, Mehmet Topuz ve Diego yok. Orta sahada oynayan 3 oyuncumuz yokken çözümü böyle bulduk. Kadlec, teknik kapasitesi yüksek ve kendini geliştirebilen bir oyuncu. İstenilenleri hemen anlıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: dakikadoksan 

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here