ABD Zarrab Üzerinden Kime Ne Mesaj Verdi?..

0
717

   ABD-Rusya-Türkiye siyasal ilişkileri ve Zarrab konusu. Kısa bir siyasal iletişim dersi niteliğindeki analizlerin ve ilgi çekici iddiaların yer aldığı Oda Tv yazarı Türker Ertürk’ün yazısı.

   Türkiye-Rusya ilişkileri; 15 Kasım 2015’de Rus uçağının düşürülmesinden beri, Haziran 2016’da Erdoğan’ın bizzat Putin’in ayağına gitmesine ve özür dilemesine rağmen düzelmemiş ve eski haline getirilememişti.

Bunun en büyük nedeni; Putin ve Ruslar Erdoğan’a güvenmiyordu ve hala güvenmiyor. “Ne zaman nerede ne yapacağı bilinemiyor, kestirilemiyor, bugün söylediğini yarın çok kolaylıkla inkar edebiliyor” diyorlar. Ruslar, Erdoğan liderliğinde Türk dış politikasının güvenilir olmadığını, “Siyasal İslamcı” ideoloji, “Yeni Osmanlıcı” hayali ve mezhepsel bakış açısıyla yönlendirildiğini, karşılıklı güvene, çıkara ve işbirliğine dayanmadığını, akılcı olmadığını, devamlı zikzaklar çizdiğini ve ikili oynandığını değerlendiriyorlar.

   ESKİ GÜNLER HAYAL!

Geçen gün Rusya Devlet Başkanı Putin, Soçi’de Erdoğan’ı kabul etti. Bazı

ufak tefek ilerlemeler sağlansa da önemli sorunlar  çözülemedi, Putin’in Erdoğan’a karşı duyduğu güvensizlik aşılamadı ve

Türk-Rus ilişkilerinin 15 Kasım 2015 öncesine gelmesi henüz çok hayal!

Erdoğan’ın referandum sonrası Hindistan’la ve Rusya ile başlayan dış temasları, yine bu ay içinde ÇinABD ve AB ile devam edecek. Bu gezilerin tek bir amacı var; meşruiyet aramak. Çünkü tüm dünya biliyor ki; referandum adil olmayan ve devlet gücünün “Evet” lehine faşizanca kullanıldığı bir ortamda gelişti, hile yapıldı, oyunun kuralları oyun başladıktan sonra değiştirildi, yasalar çiğnendi ve yok sayıldı.

Haberin devamını okumak için lütfen tıklayınız…

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here