“kavurmacılara özgürlük” dillerde şarkımız olarak kalır bizim.”

0
431

15 Temmuz şehidi Halil Kantarcı’nın eşi Ayşe Kantarcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın sağlık sorunları gerekçe gösterilerek tahliye edilmesini Sosyal medya hesabından yazdığı mesajla eleştirdi.

FETÖ operasyonları sırasında yaratılan mağduriyetleri de gündeme getiren Ayşe Kantarcı, “En nihayetinde ‘kavurmacılara özgürlük’ dillerde şarkımız olarak kalır bizim.” ifadeleriyle yazısını sonlandırdı.

Ayşe Kantarcı şunları yazdı:

“15 temmuz… 16 temmuz sabahı henüz eşimin şehadet haberini almadan önce bir yandan korku ve endişe ile eşimden gelecek bir haber beklerken bir yandan da tv de gelişmeleri seyrediyordum . Köprüde 60 ölü var dediler . Ve ben “60 haneye ateş düştü dedim “içim yandı . Eşimden haber yoktu “acaba dedim acaba o da mı ? “Sonra “hayır olmaz , o gittiği her yerden döndü” dedim ,benim içim hiç bir zaman olmadığı kadar rahat , eğer ona bir şey olsaydı ben hissederdim benim de canım yanardı “diye teselli ettim kendimi , ama dinmeyen bir merak … Sonra acaba” şehit oldu da o yüzden mi içim rahat ” diye düşündüm , ” yok değildir ,çıkıp gelecek , fotoğrafını çekip Twitter’a koyacak ve ” ben buradayım , beni merak etmeyin ” diyecek dedim ” evin içinde deli gibi dönüp dururken . Bir sürü telefon sesinden sonra bir zil sesi , iki arkadaş geldi ” Halil yaralı , hastane de seni götürmeye geldik ” dediler ve hastanede şehadet haberini aldım.

yazının devamını okumak için tıklayınız…

 

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here